Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotace 1.D.

12. 5. 2021

Vážení přátelé, milé přítelkyně,
dnešním dnem bylo do určité míry završeno vyplácení dotace 1.D našim členům.
Po několika upřesněních bylo stanoveno, že je třeba v CISu „odklepnout“ ukončení výplaty do 15.4.
Tedy o tři a půl měsíce později než v minulých dnech.
Někteří zaslali listinné materiály o výplatě, s originály podpisů a razítek, až po tomto termínu. Následně bylo třeba seznamy Okresním výborem zkontrolovat a doplnit chybějící údaje.

„Seznam včelařů, jimž byla vyplacena dotace“ zaslalo 9 ZO z Okresu. Někteří zástupci ZO poslali „Sumární žádost o poskytnutí dotace 1.D za rok 2020“ až po upomenutí. V záhlaví bylo uvedeno, že tento doklad má být přiložen k vyúčtování. Protože poskytovatel peněžních prostředků dotace (SZIF) si provedl vlastní kontrolu oprávněností žádostí o dotace, byly někdy počty oprávněných včelařů a celková suma poskytnutých prostředků nižší než v žádosti ZO v září 2020. V CISu byl tento doklad po kontrole opraven, ale bylo třeba jej znovu stáhnout a vytisknout až v lednu 2021. Ručně jsem provedl opravu a uvedl do souladu v materiálech ZO Dobřichovice a ZO Roztoky.

V mnoha případech chyběl odkaz pomocných dokladů na řádek seznamu včelařů. Jsme zvyklí to uvádět u Plných mocí, ale je to nutné uvést i u bankovních výpisů a poštovních stvrzenek. V tomto bodě měly materiály v pořádku jen ZO Černošice, ZO Řevnice a ZO Zvole, které si zaslouží pochvalu.
Bankovní výpis má právní náležitosti a nelze nahradit pouhým výpisem translační historie (ZO Rudná). Pravděpodobně budeme po revizi na Svazu vyzváni k doplnění těchto dokladů.

Na Okresní organizaci Praha-západ nedodala doklady o výplatě dotace 1.D ani do konce dubna základní organizace Hostivice. V ostatních případech byly podklady dodány, zkontrolovány a předány na Svaz.

S přáním krásného jara a rychlého rozvoje včelstev

Ivan Babůrek
jednatel OO ČSV Praha-západ

25.4.2021, doplněno 1.5.2021